چرا باید درمدارس رباتیک آموزش داده شود ؟

 

 

رباتیک در بسیاری از مدارس در سراسر جهان به پیشرفت رسیده است و در عین حال مهم است معلمانی که دوره های آموزشی در این حوزه را مدیریت می کنند ، دانش پیشرفته ای در برنامه نویسی و مهارت های دیگر داشته باشند. دانش آموزان از مزایای زیادی برخوردارمی شوند  ، نه تنها برای امروز خود ، بلکه برای آینده قابل پیش بینی هوش مصنوعی .

هفت فایده آموزش رباتیک در مدارس :

1-تفکر خلاقانه : بسیاری از رشته ها به طور همزمان خلاقیت و سرگرمی را شامل نمی شوند . اما طبق مطالعات انجام شده رباتیک هردو را شامل می شود .

2- درگیرشدن : فعالیت های یادگیری سطح تمرکز  و توجه را افزایش می دهند ، زیرا دانش آموزان هرچه بیشتر مهارت های فیزیکی را یاد بگیرند ، بیشتر به درس خواندن علاقه مند می شوند. 

3- آمادگی : با استفاده از فناوری های پیشرفته مانند هوش مصنوعی ، ماشین های بدون راننده و فضاپیماها که هرروز شکل می گیرند ، نسل حاضر از دانش آموزان باید بیشتر از هر نسلی برای تغییرات تکنولوژی آماده باشند .

4- مهارت برنامه نویسی : یادگیری  برنامه نویسی به دانش آموزان کمک می کند تا چگونگی کار کردن با ربات را بدانند.

5- استقامت : برنامه نویسی و ساخت ربات بسیار چالش برانگیز است و باعث افزایش امید و پشتکار در بچه ها می شود .

6- کارگروهی : رباتیک یک محیط یادگیری برای بچه ها با استعداد های مختلف را در برمی گیرد که خود زمینه ساز کار گروهی است . 

7- سرگرمی : آموزش رباتیک بسیار سرگرم کننده است و به عنوان تجربه کاربر، طراحان  به بهبود روش هایی که بتوان با ربات ها ارتباط برقرار کرد ، می پردازند که خود موجب سرگرمی  بیشتر خواهد شد .